loading

Pokaż informacje
Studio SG

© Studio SG

Szkody Pożarowe

Firma Szkody Pożarowe, zajmuje się prowadzeniem szkoleń dla strażaków oraz szkoleń BHP w firmach. Głównym celem…

Szczegóły

Projekt logotypu - Szkody pożarowe
Projekt logotypu - Szkody pożarowe

Szkody Pożarowe

Kategoria Marka własna / Projektowanie graficzne
. 28 listopada 2016

Firma Szkody Pożarowe, zajmuje się prowadzeniem szkoleń dla strażaków oraz szkoleń BHP w firmach. Głównym celem założyciela firmy jest przedstawienie trudnych do zrozumienia przepisów w sposób przystępny i przyjemny dla uczestników jego szkoleń. Identyfikacja firmy jak i cały przekaz będzie bogaty w ikonografikę.

 

Motyw przewodni

 

W pracy nad logo istotnym elementem jest wybór motywu przewodniego, który wprost kojarzy się z branżą lub/i wartościami przedstawianej firmy.

szkody-poz-rysProces tworzenia logo rozpoczęliśmy od symboliki członu nazwy SZKODY, jednak podczas konsultacji logotypu z potencjalnymi odbiorcami usług, postanowiliśmy zmienić kierunek.

 

Idea projektu

 

Za najbardziej charakterystyczny motyw uznaliśmy DOM oraz PŁOMIEŃ.

szkody-poz-rys2

Podczas analizy opinii grupy docelowej to DOM okazał się najistotniejszym i najbardziej wiążącym nas emocjonalnie miejscem/rzeczą. To właśnie DOM chcemy chronić przed szkodami, których najcięższe skutki doświadczamy poprzez żywioły m.in. OGIEŃ.

 

szkody-poz-rys3

Identyfikacja Marki

 

Na bazie ideii została stworzona spójna identyfikacja marki. W dalszym etapie współpracy planujemy stworzenie prezentacji oraz szkoleń przedstawionych za pomocą notatek rysunkowych, tzw. technice Sketchnoting

mockup-wiz-min

folder-minpapier-min

Zapraszamy do śledzenia aktualizacji i efektów prac 🙂

 

 

Dziękujemy za uwagę! :D